Izolácia fasády | Kingspan

Kingspan Insulation NL

Kingspan Group Kingspan Insulation

IZOLÁCIA FASÁDY| Izolácia fasád


Izolácia fasády
Spoločnosť Kingspan Insulation vám ponúka rôzny typy a možnosti využitia tepelnej izolácie fasády. Chystáte sa izolovať stavbu zvonku alebo potrebujete vnútornú izoláciu či izoláciu zavesenej prevetrávanej fasády? Izolačné dosky Kooltherm sú vždy tou správnou voľbou.
Vnútorná izolácia
Chystáte sa izolovať steny zvnútra? V tom prípade vám odporúčame izoláciu na vnútorné steny Kingspan Kooltherm K118 Interiérová doska. Tento produkt dodávame so sadrokartónovou doskou a parotesnou zábranou, čo umožňuje rýchle a jednoduché spracovanie dosky. Vďaka izolácii, ktorá je v porovnaní s inými izolačnými materiálmi tenšia, navyše nestratíte veľa obytného priestoru.
Izolácia zavesenej prevetrávanej fasády
Dosky Kooltherm od Kingspan Insulation sú vhodné aj na izoláciu zavesených prevetrávaných fasád. Izolačná doska Kingspan Kooltherm K15 Fasádna doska pre zavesené prevetrávané fasády je vybavený čiernou parotesnou membránou. Vďaka tomu sa dá vhodne aplikovať na otvorenú zavesenú prevetrávanú fasádu. Tato doska sa okrem toho vyznačuje vynikajúcimi ohňovzdornými vlastnosťami, takže sa výborne hodí na izoláciu fasád.
Izolácia fasády s využitím štukatúry
V Nemecku je tento postup celkom bežný a čoraz častejšie sa s ním stretáme aj v Holandsku: vonkajšia izolácia zakrytá vrstvou štukatúry. Veľkí európski dodávatelia používajú už roky vonkajší izolačný fasádny systém Kingspan Kooltherm K5 Kontaktná fasádna doska. Dôležitou výhodou je, že nemáte problémy s detailmi a že aj s malým množstvom materiálu dosiahnete vynikajúcu izolačnú hodnotu. Vďaka tomu dokážete výborne izolovať vašu vonkajšiu stenu.
Vo všetkých uvedených prípadoch môžete na izoláciu fasády samozrejme využiť aj naše izolačné PIR dosky.